Правильно оформляємо спадщину з Нотаріусом.
Для того, щоб оформити спадщину, потрібно звернутися до нотаріуса, який все зробить на законних підставах. Такі дії спеціаліст вчиняє за місцем прописки померлого, або за місцем, де знаходиться його більша частина майна. Спадкоємцю необхідно подати заяву про вступ до спадщини протягом півроку від дати смерті спадкодавця. Через шість місяців від дати відкриття спадщини нотаріус видає документ про спадщину, якщо між спадкоємцями не виникне незгода.
Датою відкриття спадщини вважається день смерті спадкодавця. Місце відкриття спадщини – останнє місце проживання, якщо з будь-яких причин воно невідоме, тоді враховується місцезнаходження майна.
Для того, щоб вступити в спадщину, необхідно надати документи, що підтверджують смерть спадкодавця, довідку з ЖЕКу, склад спадщини, право на майно. Також, потрібно надати інформацію про те, які відносини були з померлим.
Щоб здійснити процедуру оформлення спадщини у Нотаріуса у Києві, знадобляться:
- – заповіт, якщо він є на руках;
- – свідоцтво про шлюб, якщо потрібно;
- – свідоцтво про народження;
- – документ, що підтверджує смерть спадкодавця;
- – документ про причину смерті;
- – паспорт та код спадкоємців;
- – правовстановлюючі документи;
- – документ, в якому вказана остання прописка померлого.
Виходячи з чинного цивільного законодавства, передбачено дві підстави для оформлення спадщини: за законом та за заповітом. Якщо розглядати за законом, то майно може розподілятися між спадкоємцями першої-п’ятої черги. Проте, кожен адекватний спадкоємець, має право відмовитися від своєї частини спадщини, та, по праву, передати її іншому.
Теги, за якими нас знаходять: Нотаріус оформлення спадщини в Києві. Нотаріус спадщина Київ.